Estetik Diş Hekimliği

Metal Desteksiz Porselen-Zirkonyum

Estetik Diş Hekimliği uygulamalarıMetal desteksiz porselen kuron ve köprüler de aynen dişte olduğu gibi ışığı geçirdikleri için, metal destekli kuron ve köprülerle karşılaştırıldıklarında derinlik ve canlılıkları daha fazladır. Böylece doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.

 

Devamını oku...

Porselen Lamina

Lamine diş, laminate veneer ve porselen lamina uygulaması
Porselen lamina, estetik sorunları olan ön dişlerde, özel bir porselenden hazırlanan ince bir tabakanın, dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla yapılan bir tedavi şeklidir.

Devamını oku...

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma uygulamasıBeyazlatma, dişlerin mine ve dentin tabakasında oluşan renklenmelerin özel jeller kullanılarak giderilmesi ve diş renginin açılması işlemidir. Diş rengi yaşla birlikte fizyoljik olarak ve/veya dış etkenlere (sigara, çay, kahve v.b.) bağlı olarak koyulaşabilir. Bazen dişlerin gelişimi sırasında alınan antibiyotiklere (tetrasiklin) veya aşırı flora (floroziz) bağlı dişlerde sarı-kahverengi, gri tonlarında koyu renklenmeler gözlenmektedir. Son yıllarda geliştirilen kimyasal ajanlarla bu renklenmelerin büyük çoğunluğu 2-10 ton açılabilmektedir. Günümüzde diş beyazlatma işilemi iki şekilde yapılmaktadır.

Devamını oku...

Kompozit Lamine

Ayrık Diş (Diestama) vakalarında lamine UygulamasıKompozit lamine, estetik diş hekimliğinin başlıca uygulamalarından biridir. Kompozit lamine;  kompozit bonding, kompozit lamina, kompozit laminate, kompozit veneer, kompozit dolgu, kompozit diş, lamina diş ve kompozit veneer olarak da adlandırılabilmektedir. Kanımızca, kompozit lamine veya kompozit bonding  ifadeleri daha doğru ifadelerdir.

Devamını oku...